Komunikat Dyrektora Archiwum Państwowego w Malborku

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

23 października 2020

W związku z gwałtownym przyrostem zakażeń COVID-19 i bardzo dynamicznie zmieniającą się sytuacją epidemiczną w kraju oraz rozszerzeniem od 23 października 2020 r. obostrzeń ze stref czerwonych na obszar całego kraju, zgodnie z zaleceniami Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych, Dyrektor Archiwum Państwowego w Malborku z dniem dzisiejszym, tj. 23 października br. wprowadza ograniczenia funkcjonowania działalności Archiwum Państwowego w Malborku, wyłącznie do zadań niezbędnych do zapewnienia pomocy obywatelom, tj.:

- wyłączona zostaje bezpośrednia obsługa interesantów. Prosimy zatem o kierowanie wszelkich spraw na adres sekretariat@malbork.ap.gov.pl lub za pośrednictwem skrzynki Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publlicznej ePUAP.
- udostępnianie materiałów archiwalnych i ich kopii - zawieszone zostaje udostępnianie materiałów archiwalnych i ich kopii, a także księgozbioru w czytelni Archiwum.
- nadzór nad narastającym zasobem archiwalnym - wstrzymuje się działania archiwalne w terenie, tj. ekspertyzy, kontrole, osobiste konsultacje i wszelką inną działalność wymagającą bezpośredniego kontaktu pracownika Archiwum z pracownikami innej jednostki (ograniczenie się do kontaktów telefonicznych, mailowych bądź tradycyjnej korespondencji).
- zawiesza się przejmowanie materiałów archiwalnych.
- zawiesza się działalność popularyzacyjną i edukacyjną wymagającą bezpośredni , osobisty udział słuchaczy/ odbiorców. Wszelkie działania tego typu prowadzone będą w formie elektronicznej, za pomocą platformy internetowej Facebook czy strony internetowej Archiwum Państwowego w Malborku.
Ograniczenia w działalności Archiwum obowiązują do odwołania.
Za powyższe niedogodności przepraszamy i dziękujemy za okazane zrozumienie.

Małgorzata Janusz
Dyrektor
Archiwum Państwowego w Malborku

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-10-23
Data publikacji:2020-10-23
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:ArchiwumAPE
Liczba odwiedzin:116