WYSTAWA PLENEROWA Mamo, ja nie chcę wojny! 1939-45 POLSKA / 2022 UKRAINA POLSKO-UKRAIŃSKI PROJEKT ARCHIWALNY

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

8 lipca 2022

W imieniu sieci archiwów państwowych, Archiwum Państwowe w Malborku ma zaszczyt zaprosić na otwarcie wystawy pt. „Mamo ja nie chcę wojny!!! Polsko-ukraiński projekt archiwalny”

Na wystawie zaprezentowane zostaną historyczne rysunki polskich dzieci z roku 1946, będące zapisem ich przeżyć z czasu II wojny światowej i okupacji niemieckiej 1939-1945, przechowywane w Archiwum Akt Nowych w Warszawie, w zespole Ministerstwa Oświaty z lat 1945–1966 oraz współczesne rysunki dzieci ukraińskich, związane z wojną toczącą się obecnie w Ukrainie, gromadzone na portalu Mom, I see war.
Celem projektu jest pokazanie, że wojna wygląda w oczach dziecka zawsze tak samo. Niezależnie od miejsca i czasu jest wielkim złem, a dziecko zawsze jest w niej ofiarą. Jednocześnie informujemy, że wystawa Mamo, ja nie chcę wojny! Polsko ukraiński - projekt archiwalny będzie realizowana przez całą sieć Archiwów Państwowych. Dzięki temu wystawa w formie planszowej zostanie zaprezentowana w tym samym czasie w 33 miastach w Polsce, docierając do szerokiego grona odbiorców.
Otwarcie wystawy odbędzie się 19 lipca o godz. 12.00 na Placu Jagiellończyka w Malborku.
Serdecznie zapraszamy.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2022-07-08
Data publikacji:2022-07-08
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:ArchiwumAPE
Liczba odwiedzin:182