Rozdanie nagród w konkursie fotograficznym "Moje archiwum rodzinne" - Archiwum Państwowe w Malborku

Archiwum Państwowe w Malborku

Rozdanie nagród w konkursie fotograficznym "Moje archiwum rodzinne"

18 kwietnia 2019

W środę, 17 kwietnia 2019 r. odbyło się wręczenie nagród w konkursie fotograficznym zorganizowanym z okazji stulecia utworzenia sieci archiwalnej w Polsce, pt. „Moje archiwum rodzinne”.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatów: malborskiego, nowodworskiego, kwidzyńskiego, elbląskiego i braniewskiego. Celem konkursu było zachęcenie jego uczestników do zapoznania się z podstawowymi zasadami gromadzenia zbiorów prywatnych i tworzenia archiwów rodzinnych. Ponadto Konkurs miał na celu uzmysłowienie młodzieży szkolnej, że każde archiwum prywatne jest inne, niepowtarzalne
i właśnie ta różnorodność świadczy także o ich wartości, której nigdy nie utracą.
W oparciu o prywatny zbiór dokumentacji i fotografii, uczniowie mieli na fotografiach (fotorelacjach) zaprezentować domowe archiwum rodzinne, wraz z informacją na temat przesłanej pracy- kogo lub co przedstawia i dlaczego autorowi kojarzy się z tematem.
Konkurs odbył się w okresie od 4 marca 2019 r. do 8 kwietnia 2019 r. W konkursie przyznano 3 wyróżnienia dla Macieja Skotarka, Dawida Marszałkowskiego i Gabrieli Dembowskiej.
Nagrody w konkursie i dyplomy uczestnictwa wręczyła Dyrektor Archiwum, Pani Małgorzata Janusz. Po wręczeniu nagród uczniowie mieli możliwość zwiedzenia magazynów archiwalnych.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-04-18
Data publikacji:2019-04-18
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:ArchiwumAPE
Liczba odwiedzin:361275