Archiwum Państwowe w Malborku

Archiwum Państwowe w Malborku

Strona główna

Najnowsze aktualności

Uwaga informacje dotyczące konkursu

26 października 2020

W związku z gwałtownym przyrostem zakażeń COVID-19 i bardzo dynamicznie zmieniającą się sytuacją epidemiczną oraz wprowadzonymi od 23 października 2020 r. obostrzeniami na obszarze całego kraju, Dyrektor Archiwum Państwowego w Malborku zmuszona jest podjąć decyzję o zawieszeniu wszelkich dalszych działań związanych z organizowanym konkursem „Bitwa Warszawska widziana oczyma dziecka” do odwołania. O wszelkich zmianach będziemy informować Państwa na bieżąco.
Dziękujemy za zrozumienie.

Czytaj więcej o: Uwaga informacje dotyczące konkursu

Komunikat Dyrektora Archiwum Państwowego w Malborku

23 października 2020

W związku z gwałtownym przyrostem zakażeń COVID-19 i bardzo dynamicznie zmieniającą się sytuacją epidemiczną w kraju oraz rozszerzeniem od 23 października 2020 r. obostrzeń ze stref czerwonych na obszar całego kraju, zgodnie z zaleceniami Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych, Dyrektor Archiwum Państwowego w Malborku z dniem dzisiejszym, tj. 23 października br. wprowadza ograniczenia funkcjonowania działalności Archiwum Państwowego w Malborku, wyłącznie do zadań niezbędnych do zapewnienia pomocy obywatelom, tj.:

Czytaj więcej o: Komunikat Dyrektora Archiwum Państwowego w Malborku

Archiwum Pandemii A.D.2020

9 października 2020

Razem tworzymy historię naszych czasów, czyli  społeczna kolekcja dokumentów pandemii wywołanej Koronawirusem SARS-COV-2. Serdecznie zachęcamy do przekazywania materiałów do Archiwum Państwowego w Malborku w ramach Archiwum Pandemii A.D.2020.

Czytaj więcej o: Archiwum Pandemii A.D.2020

Przekazanie materiałów przeaz Radio Malbork

9 października 2020

W dzisiejszym dniu Rozgłośnia Radia Malbork przekazała nam materiały w ramach ogólnopolskiej akcji-Społeczna Kolekcja dokumentów pandemii wywołanej Koronawirusem (Sars-CoV-2) A.D.2000. Serdecznie dziękujemy Wszystkim zaangażowanym w tworzenie wspólnego Archiwum Pandemii i zapraszamy do przekazywania interesujących materiałów w ramach trwającej akcji.

Czytaj więcej o: Przekazanie materiałów przeaz Radio Malbork

Bitwa Warszawska

29 września 2020

Z okazji tegorocznych  obchodów 100. rocznicy  Bitwy Warszawskiej, Archiwum Państwowe w Malborku zachęca do wzięcia udziału w konkursie plastycznym: „Świadomość historyczna wśród nas –Bitwa Warszawska widziana oczyma dziecka”.

Czytaj więcej o: Bitwa Warszawska