Archiwum Państwowe w Malborku

Archiwum Państwowe w Malborku

Strona główna

Najnowsze aktualności

Przejdź do -

8 marca Dzień Kobiet

8 marca 2021

Drogie Panie,
Dzień Kobiet - dziś jest Wasz dzień i wszystko powinno wydawać się bardziej kolorowe. Każdy świąteczny dzień jest po to, żeby go uczcić i żeby się zwyczajnie tak po ludzku cieszyć.

Czytaj więcej o: 8 marca Dzień Kobiet

Komunikat Dyrektora Archiwum Państwowego w Malborku

5 marca 2021

W związku z przyrostem zakażeń COVID-19 i bardzo dynamicznie zmieniającą się sytuacją epidemiczną w województwie pomorskim, od dnia 08 marca 2021 r do odwołania wstrzymane zostają działania archiwalne związane z działalnością czytelni i biblioteki oraz bezpośrednim przyjmowaniem interesantów z zewnątrz.
Dokumenty wymagające zachowania formy papierowej prosimy przesyłać we wskazanym okresie drogą pocztową.Jako środek zastępczy bezpośredniego kontaktu z nami prosimy o stosowanie komunikacji elektronicznej i telefonicznej.

Za zaistniałe utrudnienia i niedogodności przepraszamy.

Czytaj więcej o: Komunikat Dyrektora Archiwum Państwowego w Malborku

Archiwum Pandemii A.D. 2021

12 lutego 2021

W związku z trwającą wciąż pandemią choroby zakaźnej COVID-19 wywoływanej przez koronawirusa SARS-CoV-2, w celu zachowania świadectw tego przełomowego momentu w dziejach, Archiwa Państwowe zainicjowały w roku 2020 akcję Archiwum Pandemii. Społeczna kolekcja dokumentów pandemii wywołanej koronawirusem (SARS-CoV-2).

Czytaj więcej o: Archiwum Pandemii A.D. 2021

Otwarcie czytelni naukowej Archiwum Państwowego w Malborku

3 lutego 2021

Szanowni Państwo,
od dnia 08 lutego br. wznawiamy swoją działalność w zakresie udostępniania materiałów archiwalnych w czytelni Archiwum z zachowaniem rygorystycznych zasad bezpieczeństwa.

Czytaj więcej o: Otwarcie czytelni naukowej Archiwum Państwowego w Malborku
Przejdź do - 1_Ferdinand_Schichau

Ferdinand Schichau w 125 rocznicę śmierci - wystawa internetowa

26 stycznia 2021

23 stycznia 2021 roku minęła 125 rocznica śmierci znakomitego Elblążanina, bez którego miasto nie przeżyłoby nigdy tak wspaniałego okresu jakim był czas , w którym żył.
Ferdinand Gottlob Schichau ur. 30.01.1814r. w Elblągu, zm. 23.01.1896r. również w Elblągu. Niemiecki przedsiębiorca, konstruktor, który został okrzyknięty „Księciem pracy na niemieckim wschodzie”, zbudował największą firmę przemysłową od Szczecina do Kłajpedy. 

Czytaj więcej o: Ferdinand Schichau w 125 rocznicę śmierci - wystawa internetowa