Archiwa Rodzinne Niepodległej – punkt konsultacyjny

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

30 sierpnia 2019

Informujemy, że w Archiwum Państwowym w Malborku uruchomiony został punkt konsultacyjny w ramach projektu „Archiwa Rodzinne Niepodległej”, w którym możecie Państwo uzyskać wszelkie informacje na temat tworzenia archiwów rodzinnych oraz sposobów zabezpieczenia starych dokumentów z Waszych domowych archiwów.

Dowiecie się Państwo w jaki sposób uporządkować Wasze zbiory, jak je najpełniej opisać oraz jak zapobiec przed uszkodzeniem i zniszczeniem.
Równocześnie zapraszamy Państwa do przekazywania do Archiwum Państwowego w Malborku Waszych prywatnych dokumentów i pamiątek, wydobytych z najróżniejszych domowych zakamarków, aby zostały wieczyście przechowywane oraz służyły historykom i następnym pokoleniom.
Szczególnie interesujące będą dokumenty związane z okresem odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. oraz z pierwszych pionierskich lat tworzenia państwowości.
Jednocześnie informujemy, że we wrześniu prowadzone będą warsztaty archiwalne z zakresu tworzenia i zabezpieczania archiwów rodzinnych. O terminie warsztatów będziemy informować na bieżąco.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-08-30
Data publikacji:2019-08-30
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:ArchiwumAPE
Liczba odwiedzin:1038464